بازیافت یا گنج یافت

بازیافت یا گنج یافت

با توجه به این که ایران در زمینه بازیافت بسیار جای کار دارد و از نظر فرهنگی برای مردم جا نیفتاده که بازیافت یک فرصت اقتصادی است و همگان جایگاه این جریان اقتصادی (کار) را پست و پایین میدانند مثال ( خودمان هستیم و نگاه به پاکبانان ارزشمند شهرداری ) براستی بازیافت فقط ماشین آشغالی و جمع آوری ضایعات از در خانه هاست ؟؟

بازیافت یا گنج یافت

درآمد میلیاردی بازیافت روزانه زباله

نایب رئیس هیئت مدیره صنایع بازیافت ایران گفت: در صورت بازیافت زباله ها، روزانه حدود شش میلیارد تومان درآمد حاصل می شود.

منبع متن بالا : درآمد میلیاردی بازیافت روزانه زباله

در ایران اما بررسی های انجام شده توسط وزارت کشور نشان می دهد، روزانه ۳۸۰ تا ۴۰۰ هزار تن انواع پسماندهای عادی (شهری و خانگی) در کشور تولید می شود و سرانه تولید هرنفر ۸۲/۰ کیلوگرم در روز است و از این انبوه فقط ۳درصد! بازیافت می شود و به نظر می رسد با این وجود شهری مانند تهران که حجم تولید زباله اش بسیار بالاست به زودی در زباله ها دفن خواهد شد!
منبع متن بالا : زباله ها چگونه می توانند درآمد زا باشند؟

بازیافت یا گنج یافت

بازیافت یا گنج یافت

بازیافت قوطی های نوشابه امریست که در تمام دنیا در حال انجام است از برزیل تا آمریکا تا کره و ژاپن و ازبکستان و نهایتا ایران تاریخچه بازیافت آلومینیوم : ↓

بازیافت آلومینیوم فرایند جدیدی نیست چرا که از سال ۱۹۰۰ بطور متداول صورت می‌گرفته و همچنین یکی از گسترده‌ترین راه‌ها برای سرمایه جمع کردن در خلال جنگ جهانی دوم بوده است. به هر حال تا اواخر سال ۱۹۶۰ این فعالیت نزد عموم مردم گسترش پیدا نکرده بود تا این که محبوبیت قوطی‌های آلومینیومی مواد آشامیدنی گسترش پیدا کرد که در نهایت بازیافت آن مورد توجه و آگاهی عمومی قرار گرفت .

منبع متن بالا : دانش نامه ویکی پدیا کلیک یا لمس کنید

برای روشن شدن ابعاد درآمد بازیافت آلومینیوم اینگونه ببینید که اگر شما فقط به یک رستوران به یک رستوران که روزانه ۴۰۰ قوطی نوشابه یا ماشعیرمیفروشد مراجعه کنید و بتوانید قوطی های خالی را از رستوران رایگان تحویل بگیرید ( میتونید دستگاه پرس بدید به ریختگری واستون بسازه که با پا برید روش له بشه قوطی حجمش کم شه ماکزیمم صدهزار تومان ) شما بعد از یک ماه میتوانید چهارصد هزار تومان فروش داشته باشید البته این مبلغ سود خالص نیست ولی توجه داشته باشید که شما سرمایه ای برای این کار نخواباندید و دارید یک کالای رایگان رو دریافت میکنی و درآمد بدست می آوری … اما چرا یک رستوران شما کافیست ماشین داشته باشید توانایی راضی کردن رستورانها که فکر میکنم از خداشون باشه که شر این قوطی ها از سرشون باز میشه . سعی کن وانتتون جک داشته باشد که لیفتراک نخواید . همه ضایعات رو یکجا جمع کن هر وقت حجمش به یک سرویس رسید آن ها رو باربری کنید و ارسال کنید به کارخانه آلومینیوم اراک یا توی شهرتون . بعد از یک مدت که فوت و فن کارشو پیدا کردی میتونی انبارداری و رابط فروش بشی و شما کارتون رو معرفی کنید به عنوان خریدار قوطی آلومینیومی که مردم جمع آوری می کنند و براتون می آورند

بازیافت یا گنج یافت

بازیافت یا گنج یافت

بازیافت یا گنج یافت

یک سوال مهم و اساسی :

وقتی کارخانه ها از سنگ بوکسیت آلومینیوم را رایگان استخراج و شمش میکنند چرا باید آلومینیوم بازیافتی را بخرند ؟

به طور کلی بازیافت آلومینیوم صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌ها نسبت به تولید آلومینیوم جدید می‌کند، حتی زمانی که هزینه جمع‌آوری، تفکیک و بازیافت در نظر گرفته شود. در بلند مدت، پس‌انداز ملی با کاهش در هزینه‌های مرتبط با محل‌های دفن زباله، معادن، فلزات و حمل و نقل بین‌المللی آلومینیوم خام افزایش پیدا می‌کند و در ضمن بازیافت آلومینیوم تنها حدود ۵ درصد از انرژی مورد نیاز برای تولید آلومینیوم از سنگ بوکسیت را نیاز دارد.

بازیافت یا گنج یافت

بازیافت یا گنج یافت

این نوشته در بازیافت, کسب درآمد, متفرقه, هوش مالی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *