ارتقا ذهن و سرعت اندیشیدن

ارتقا ذهن و سرعت اندیشیدن

برای مغز انسان قابلیت‌های گوناگونی در نظر گرفته شده است که برای افزایش قابلیت های مغز برای یادگیری بیشتر در مدت زمان کمتر و تمرکز بیشتر برای امور ، راهکارهای عملی قابل دسترسی وجود دارد که سه راه حل در زیر گفته شده است

ارتقا ذهن و سرعت اندیشیدن

ارتقا ذهن و سرعت اندیشیدن

ارتقا ذهن و سرعت اندیشیدن

۱) لیست کارهای روزانه را در ذهن خود سامان دهید

اولین کاری که صبح انجام می‌دهید این باشد که وظایف آن روز را به نوبت در ذهن خود مرور کنید. درست کردن یک لیست انجام وظایف در مغز به فعال شدن آن بخش از مغز که مربوط به استفاده از اطلاعات پیچیده است یاری می‌رساند. تلاش کنید تا وظایف خود را به ترتیب مرور کنید. در این زمان بهتر است از انجام کارهای جانبی خودداری شود.

ارتقا ذهن و سرعت اندیشیدن

ارتقا ذهن و سرعت اندیشیدن

۲) به خودتان زنگ تفریح بدهید

پاول همرنس می‌گوید که به رغم قدرت چشم‌گیر مغز، این عضو محدودیتی هم در رابطه با آن‌چه انجام می‌دهد دارد. او می‌گوید بیش‌تر افراد بالغ تنها می‌توانند حدود ۶۰ دقیقه بر یک موضوع تمرکز کنند. او پیشنهاد می‌دهد که برای ارتقای تمرکز خود هر ۶۰ دقیقه کارتان را متوقف و برای مثال چرخی در اطراف بزنید. هر فعالیت جدیدی در این زمان می‌تواند به دوباره به کار انداختن مغز و آماده کردنش برای بازگشت به سوی کار در حال انجام یاری رساند.

۳) از افزایش تمرکز استفاده کنید

محیط خود را انتخاب کنید:

محیط کاری نقش مهمی در بهبود تمرکز دارد پس خودتان را بهتر بشناسید که جز کدام دسته هستید

تمرکز بعضی ها با سکوت است

محیط کاری نقش مهمی در بهبود تمرکز دارد. محیط های راحت و دلچسب برای تمرکز کامل هنگام کار مناسب است. هرچه زمینه های حواس پرتی کمتر باشد کارکردن با تمرکز کامل راحت تر است.

تمرکز بعضی ها با مکانی با زندگی در جریان بهتر است

بر خلاف انتظار تمرکز در محیط بسیار آرام چندان ممکن نیست. صداهای محلی اگرچه نباید زیاد بلند باشد اما محیط فعال و دارای انرژی نسبت به محیط بی‌حرکت و ساکت به افزایش تمرکز و ارتقای فعالیت بیش‌تر یاری می‌رساند.

کنترل افکار: بعضی معتقدند کلید تمرکز این است که ذهن خود را با فکرهای سطحی مشغول نکنید.

هنگامی که فکرهای نامربوط به ذهن خطور می کند به آن ها بی توجهی کنید و به طور فعال روی کاری که می خواهید انجام دهید تمرکز کنید.

از انجام چند کار باهم بپرهیزید: انجام دادن چند کار با هم باعث می شود تا نتوانید روی تمام کارها به طور کامل تمرکز کنید. بنابراین، روی یک کار تمرکز کنید و پس از اتمام آن به کار بعدی بپردازید.

منبع  : قسمتهایی از خلاصه نوسی بالا متعلق به نویسندگان دیگر بوده و حقوق ایشان محفوظ می باشد برای مطالعه کامل مطلب های اصلی می توانید روی لینکهای زیر کلیک کنید و به سایتهای دیگر بروید

راهکاریی برای افزایش قابلیت مغز                                       راهکارهایی برای تقویت تمرکز

این نوشته در آموزشی, متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *