اصول معاملات در بازار

اصول معاملات در بازار

با توجه به نیاز خریداران و فروشندگان و همچنین وجود خطرات کلاه برداری و سواستفاده ها از کم تجربگی افراد و کارافرینان تازه کار لازم دیدیم تا از تجربه حضور در ( طلا فروشی ، سِمت خریدار شرکت و سِمت بازاریابی و فروش شرکت ) ، در اینجا و پرتال ( وب سایت ) دارندگان  بنویسیم .

خریداران بخوانند :

با توجه به مهمترین اصل بازار که اعتماد دو طرفه است لازم میدونیم بگیم که بدون اعتماد شاید معامله ای صورت نگیره پس همگی مجبور به داشتن میزانی اعتماد به طرف مقابل هستیم اما این اعتماد نباید از حد معقول که مشخص میکنیم بیشتر باشد در ضمن هر کس که در این چارچوب قرار نمیگیرد از نظر ما شرایط انجام معامله را ندارد و ما توصیه میکنیم با این افراد که اکثراً منافع شخصی شان به زندگی حرفه ای ایشان قالب و چیره است اعتماد نکنید .

حد مناسب اعتماد (معقول) معاملات

۱ – حتماً قبل از خرید یک ملاقات حضوری با فروشنده (کالا یا خدمات) داشته باشید این اصل باعث میشود :

* در اولین ملاقات شما آن فرد یا شرکت را با مکالمه و برخورد حضوری بررسی کرده و تا حدودی(چند درصد) نسبت به شخصیت آنها پی میبرید هر چی سن شما بیشتر باشد این درصد بیشتر است . اگر سن شما زیر ۲۳ است پیشنهاد می کنیم با فردی دیگر که از شما بزرگتر است بروید چون او نیز آن فروشنده را آنالیز ( بررسی ) میکند .

* در اولین ملاقات شما جا و مکان آن فروشنده را پیدا کرده و از دنیای مجازی اینترنت به دنیای واقعی وارد میشوید که بسیار مهم است زیرا ما در دنیای واقعی زندگی و کار و معامله میکنیم

* در اولین ملاقات میتوانید صحت تبلیغ فروشنده را چک کنید یا مثال انجام شده برای آن خدمات بخواهید اگر نیاز به تعمییرکار دارید تا دستگاهی درست کند شما به محل زندگی یا کار او ( ممکن است در خانه کار کند ) بروید و ببینید آیا او این کاره است یا خیر اگر دستگاهی نداشت که تعمییر و باز شده آن را ببینید شما حتماً حین کا بالای سر او وایسید و در صورتی که توانست از پس تعمییر برآید برای دفعات بعد به او اعتماد کرده و به دیگران او را پیشنهاد دهید اما در صورتی که نتوانست تعمییر کند دست مزد ی به او ندهید و فقط قطعات را در صورت توافق هزینه یشان را پرداخت کنید .

۲ – هر فروشنده کالا یا خدمات باید نمونه ای از کار یا خدمات یا کالا در دسترس خریدار قرار دهد تا درستی گفته های فروشنده ثابت شود

۳ – قبل ازخرید هر فروشنده میبایست کالا و خدمات را ارایه کند و پس از بازدید حضوری کالا و تایید از بابت سلامت ظاهری آن وقت باید از لحظ فنی کالا یا خدمات چک شده و سپس صحبت خدمات پی از فروش می شود .

۴ – ابتدا کالا و خدمات را اخذ کنید و سپس هزینه را پرداخت کنید .

۵ – درصورت داشتن درخواست انجام خدمات (تعمییرات و …) قبل از شروع کار خدمات بعدی (گارانتی) را شرط کنید . (مثال) چند روز کار کرد دستگاه را تضمین میکنید و رایگان مشکل مشابه را رفع می کنید ؟

۶ – در صورت معامله با عمده فروش یا خرید برای فروش خود حتما ملاقات حضوری داشته و برای دفعات اول و دوم و …  هرگز زیاد خرید نکنید مگر اینکه اول کالا را در محل کار خود تحویل گرفته و سپس هزینه را پرداخت کنید ! به دلیل پرداخت هزینه زیاد احتمال فریب کاری بسیار بوده و همیشه کلاه برداران خود را به جای عمده فروشان پاک جا زده واعلام میکنند که ما کلی جنس به میلیون میفرستیم آنجا و فلان جا و کلی سابقه داریم و از این حرفا  { ساده نباشید } (( اما به این جملات کاسب وار فریبنده توجه نکنید ما سرمایه مان محدود و مال خود را سفت گرفته همسایه را دزد نمیکنیم )) به آنها بگویید که کم کم به کار هم اعتماد خواهیم کرد عجله کار … است و ما کار خود را طبق این چارچوب انجام میدهیم . نشد ؟؟؟  دیگران هستند که با شما راه  می آیند و خواهند آمد همه می خواهند کاسبی درست و حلال کنند 

۷ – اصل مهم در فروش : با قیمت کمتر (هزینه کمتر) تولید کنید تا با سود مناسب کالای بیشتری بفروشید ؛ سعی کنید تا جای ممکن واسطه ها را حذف کنید ابتدا از شرکتهای سازنده یا وارد کننده ها به کشور شروع کنید در سایت دارندگان میتوانید به آسانی پیدایشان کنید . سپس شرکتهای نماینده و پخش کننده و عمده فروشان را جستجو کنید . سپس در صورت پیدا نکردن می توانید ازتعاونی مصرف ها و مغازه ها کالای مورد استفاده را تهیه کنید .

۸ – کیفیت کار خوب و مناسب تضمین ادامه کار شماست .از اجناس خوب و مقرون به صرفه استفاده کنید .تا تولید بهتری داشته باشید . این اصل برای این است چون تمامی فروشندگان کالا و خدمات خود خریدار هم هستند ما در هر دو قسمت آن را قرار داده ایم  .

 فروشندگان بخوانند :

با توجه به مهمترین اصل بازار که اعتماد دو طرفه است لازم میدونیم بگیم که بدون اعتماد شاید معامله ای صورت نگیره پس همگی مجبور به داشتن میزانی اعتماد به طرف مقابل هستیم اما این اعتماد نباید از حد معقول که مشخص میکنیم بیشتر باشد . اما این نبود اعتماد به این معنی نیست که مشتری را اصطلاحاً پراند ! میبایست کمی ریسک کرده و به دنبال پیدا کردن مشتری ثابت بود فرد یا گروهی که فقط یک بار خرید کند را نمی توان مشتری حساب کرد اما آنها هم میتوانند نقش تبلیغ کننده برای شما را داشته باشند . فردی که دفعه دوم از شما کالا یا خدمات خرید را مشتری حساب کره و سعی کنید او را به مشتری ثابت تبدیل کنید . روی آنها می بایست حساب باز کرده و از آنها راهنمایی راجع به خدمات و محصول خود بخواهید ( انتقادات و پیشنهادات ) و برای افراد خرید کننده در دفعه اول شرایط را اینگونه بر قرار کنید تا فرق مشتری و کلاه بردار را متوجه شوید :

حد مناسب اعتماد (معقول) در معاملات

۱ – سعی کنید تا جای ممکن فروش را به صورت نقدی یا دستگاه کارت خوان (( با امضا و شماره ملی برای خرید بیش از چهارصد هزار تومان )) انجام دهید .

۲ – تا جای ممکن از گرفتن چک خودداری کنید !

۳ – اگر میتوانید به فردی با تضمین دیگران اعتماد کنید حاشیه امنیت را اینگونه رعایت کنید . ( به او میزان زیادی نسیه نفروشید ! دردسر را به جان نخرید )

۴ – اگر از لحاظ مالی قوی هستید میتوانید بیشتر ریسک کنید و به فروشندهای تازه کار فرصت دهید تعداد کمی کالا برای او فرستاده و آنها امتحان کنید که : آیا او میتواند کالایتان را بفروشد ؟ آیا پول فروش و سهم شما را میدهد ؟  پیدا کردن این افراد که از طلا و الماس با ارزش ترند سخت است اما امکان پذیر است . بعد از پیدا کردن این افراد با کمکشان میتوانید سود زیادی کسب کنید و یا حتی به ثروت برسید .

۵ – در صورتی که میخواهید سفارش کار یا کالا از مشتری های (ثابت) بگیرید حتماً پیش پرداخت بگیرید و قید کنید که  در صورت عدم خرید و تمام کردن کار(معامله) طی این بازه زمانی پول پیش پرداخت را به عنوان ضرر بر می دارید و با آنها دیگر کار نخواهید کرد و محصول تولید شده را خود میفروشید .

 در صورتی که یک فروشنده یا تولید کننده تازه کار هستید بخوانید .

قوانین بازار سالهاست که وجود دارند و طبق فرهنگ مردمان متفاوت است اما خلاقیت در هر فرهنگی در صورت بوجود نیاوردن نا هنجاری باعث موفقیت و پیروزی در کسب و کار می شود .اگر میخواهید تولیدات خانگی شما و خدمات شما جایی میان مردم داشته و مردم را متقاعد به همکاری با شما کند ( رقابت با دیگر تولید کنندگان و فروشندهها داشته باشید ) باید دو اصل را رعایت کنید :

۱ – کیفیت مطلوب را از بخواهید و به کار ببرید (خود را مشتری به حساب بیاورید) دیگران به کیفیت خوب شما نمیرسند و این برگ برنده شماست .

۲- قیمت را بگونه ای تنظیم کنید که دیگران کالا یا خدمات شما را به صرفه بدانند ( از مغازه ها یا خیاطی ها یا آشپذخانه ها یا همه موارد مشابه که در نزدیکی شما هستند باید قیمت کالایتان را پایین تر بفروشید چون آنها مالیات ، کرایه و… پرداخت کرده ، ولی چون این هزینه ها را پرداخت نمی کنید شما از آنها جلوتر هستید  )

حال دریافتید که استفاده از این دو اصل شما را تا چه اندازه به موفقیت در کسب و کار و درآمدتان نزدیک میکند . این را بدانید هر کاری از روز اول بازدهی مناسب ندارد و تمامی افراد موفق با صبر و پشتکار از این مرحله عبور کرده اند شما نیز نااُمید نشوید و بدانید در تمام دنیا مشاغل خانگی جز پر درآمد ترین مشاغل هستند سعی کنید این کار را ابتدا به صورت پاره وقت انجام دهید و از تمامی امکانات استفاده کنید کم کم در صورت موفقیت هر چند کم ، کار را گسترش دهید و به صورت تمام وقت به این کار بپردازید . برای گسترش کار لازم است که همیشه ۱۰ در صد سود خالص کار را در هر ماه کنار بگذارید . آیا شنیده اید پول ثروتمندان برایشان پول می آورد ؟؟؟؟؟ این همان پول است در صورت جذاب بودن موضوع روی نوشته  پس انداز و مدیریت مالی  کلیک کنید و به آن صفحه بروید .