اوبر

اوبر : Uber

اوبر

اوبر : Uber

اوبر یک سرویس هم سفری آنلاین مستقر در سان فرانسیسکو است. اپلیکیشن تلفن هوشمند آن مسافرین را با رانندگان مرتبط می‌سازد. مشتریان از طریق اپ تلفن تقاضای سواری کرده و موقعیت رانندهٔ خود را ردیابی می‌کنند. با افزایش محبوبیت شرکت‌هایی چون اوبر، در بسیاری جاها آنان مورد حملات شدید صنعت تاکسیرانی قرار گرفته‌اند که آنان را به عملیات تاکسیرانی غیرقانونی، پایین آوردن قیمت و خدمات ناایمن متهم می‌کنند. (برگرفته از دانش نامه ویکی پدیا )

این برنامه با سرمایه قرض گرفته شده  ۲۰۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرد و در سال ۲۰۱۰ سود خالص ( پس از باز پس دادن سرمایه اولیه )  آن برابر بود با  ۱,۲۵۰,۰۰۰ دلار .

در پایان سال ۲۰۱۱ سود حاصله (سرمایه این شرکت) از بابت کارکرد این برنامه اینترنتی به ۴۴ میلیون دلار رسید و در همان سال بود که اسم شرکت از UberCab  به Uber  تغییر یافت .

براستی ما نیز میتوانیم این چنین کار خلاقانه انجام دهیم ولی این کار ( اوبر ) مشکلاتی ویژه دارد که بررسی آن نیاز به تحلیل عمیق دارد ! چرا که بازار اینترنت در ایران همانند اوایل شروع اینترنت در امریکاست … البته ( در ضمینه نماد اعتماد الکترونیک ما برتری ویژه ای داریم که زبان فارسی باعث آن است و سیستم بانک داری ما … )

اینترنت در ایران بسیار بسیار گران است که امیدواریم دولت کنونی شرکت مخابرات ایران را راضی و متقاعد کند که ضررهایش را از طریق اینترنت گران جبران نکند و دولت در مسیر پیشرفت این فناوری ( اشتغال زا ) ، حمایتی بصورت یارانه در جهت مخارج اینترنت کند تا ارزانتر شود چرا که در گوشی های هوشمند امروزی تکنولوژی روز کاربرد دارد . نتیجه این است که ما اینترنت تلفنی ارزانی نداریم که به زودی با امید به آینده به این سیستم روز دنیا هم دست پیدا میکنیم

از آن مهمتر این است که برنامه های اینچنین در هند و فرانسه منجر به تجاوز جنسی به دو زن شده است چرا که کنترل آن برای پلیس سخت است .

سرمایه گذاری توسط سرمایه داران روی پروژه های بلند مدت مجازی کمتر دیده شده است ( نه که نیست ) 

برای مطالعه دیگر موارد به صفحه کسب و کار در بالای صفحه ( هدر سایت ) مراجعه کنید

این نوشته در کسب درآمد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *