تعمیر دوچرخه در خانه

امروزه استفاده از دوچرخه کم شده است اما افرادی که در بازار زندگی نمی کنند و دوچرخه دارند که خراب شده باید چه کنند ؟ هر محله نیاز به یک دوچرخه سازی (تعمیر دوچرخه) نیاز دارد از این رو شما میتوانید با تهیه چند وسیله مورد نیاز برای دوچرخه و استفاده از شمّ فنی تان (اگر آدم فنی هستید) تعمیرات دوچرخه را برای هم محله ای ها به صورت پاره وقت بر قرار کنید . مسئله مهم این است که بخواهید درآمد بیشتر داشته باشید ؛ با نصب چند کاغذ چاپی در میوه فروشیها و مغازه ها و همچنین نصب پارچه به دیوار خانه ، افرادی را آگاه کنید که با هزینه کم دوچرخه شان را درست می کنید . هدف دراورد پول از راه درست و سالم در جهت کمک خرج است !  چرا که نه ؟ کار نشد ندارد .

پنچرگیری دوچرخه :

شما قبل از باز کردن تایر (چرخ) دوچرخه حتما کرمک را تعویض کنید و از نو چرخ را باد کنید ! وگر نه چرخ را باز و کرده کامل از بدنه جدا کنید و سپس تیوپ را در بیاورید باد کنید در تشت آب قرار دهید و مکان سوراخ یا سوراخهای تیوپ را علامت گذاری کنید . سپس آن مکانها را چسب پنچرگیری مالیده و بعد لاستیک مخصوص را قرار دهید بگزارید زیر فشار خودش را بگیرد ! بعد از پانزده دقیقه  سپس بادکنید و از نو در آب تشت بگزارید و چک کنید . حالا که از کار مطمعن شدید چرخ را ببندید .

تعویض ترمز یا سیم ترمز :

 BikeRepair2.JPG

ترمز دوچرخه یک قطعه کامل است باید تعویض شود ! در صورت پاره شدن سیم یا رو کش آن ا عوض کنید . تعویض آن سخت نیست نباید زغالها و مکانهای ترمز گیری را از چرخ باز کنید مگر بخواهید آنها را نیز تعوض کنید .

تعویض پای دان (پایدون)

در صورت شکستن قسمت لاکی پایدان تنها آنرا عوض کنید و گر نه باید از نزدیک زنجیر باز کرده و پایدون کامل را جایگذین کنید .

زنجیر :

زنجیر در بعضی موارد باید تمیز شود و روغن کاری شود ! چرخ عقب را باز کنید زنجیر را آزاد کرده و از پایدون هم جدا کنید . آنرا با برس و بنزید بشورید تا برق بزند . سپس آنرا ببندید و روغن بزنید . در صورت نیاز چرخنده زنجیر هم باید باز شود . اما معمولاً نیاز نیست ! سعی کنید در صورت عدم آشنایی با دنده دوچرخه از یک دوچرخه ساز بپرسید . مسئله قابل حل شدن است .

DreamBikeBuildUp_0003

تیوپ و تایر :

 BikeRepair2.JPG

در صورت پوسیدگی باید هر دو تعویض شود وگر نه دوچرخه بزودگی خراب می شود .

رینگ و اسپاک :

در صورت کنده شدن اسپاک باید شماره رینگ را داشته اسپاگ مناسب را تهیه کرده و نصب کنید ! اما اگر رینگ موج داشت باید کامل تعویض شود .

این نوشته در تعمیرات و کارهای فنی ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *