خوداشتغالی یا کارآفرینی

خوداشتغالی یا کارآفرینی

خوداشتغالی یا کارآفرینی

خوداشتغالی یا کارآفرینی

متاسفانه اغلب تعریف ما از کار آفرینی اشتباه است و … بیشتر از دید راه اندازی یک کسب و کار به آن نگاه میکنیم در حالی که ریشه کار آفرینی از راه اندازی یک کسب و کار جدید نشات میگیرد به گونه ای که ما شغلی بیافرینیم که بیش از این به ذهن کسی نرسیده باشد.در این بین واقعا بعضیا خلاق هستند و سرمایه خود را در کسب و کارهای تازه میگذارند که البته این سرمایه بیشتر تجربه و ایده بشمار می اید نه سرمایه مالی چراکه یکی دیگر از شروط کار آفرینی سرمایه کم است کسب و کارهای غیر معمولی که به ذهن کمتر کسی میرسد. چندی پیش در فضای مجازی یک کار آفرین جالب دیدم که به نظر سوژه مناسبی میتواند باشد . یک جوان نیشابوری که پا ( پای مرغ ) و ضایعات مرغ را در سطح نیشابور جمع آوری میکرد و به صورت بسته بندی در می آورد و به کشور چین صادر میکرد. در ادامه متوجه شدم که پای مرغ در کشور ما خواهان چندانی ندارد و مصرف نمیشود ولی کشورهای چین و ویتنام از این محصول استقبال زیادی میکنند.این جوان بعد گذر دو سال توانست یک کارگاه بسته بندی تشکیل بدهد که در حال حاظر پنجاه نفر خدمه دارد و پای مرغ را تمیز و بسته بندی میکند و به صادرات در می آورد. پس شما هم میتونید نمیگم برین پای مرغ صادر کنید ولی میگم برین ببینین چه چیزی خواهان ندارد چرا ندارد و کجا دارد .از آنجا که خواهان ندار ببرید به آنجا که خواهان دارد

خوداشتغالی یا کارآفرینی

خوداشتغالی یا کارآفرینی

خوداشتغالی یا کارآفرینی

توصیه به کسانی که دلشان میخواهند کارآفرین شوند .
توصیه می‌کنم اولین کاری که می‌کنید بازار را بشناسید و براساس نیاز بازار اقدام کنید. توصیه جدی دیگر من به کارآفرینان و شمایی که قصد دارید وارد این عرصه شوید این است که همواره یک دفترچه جیبی برای ثبت ایده‌ها و افکار نوآورانه‌ای که به ذهنتان خطور می‌کند همراه داشته باشید. با ثبت یک ایده در این دفترچه در حقیقت شما یک قطعه از یک پازل را به دست آورده‌اید که شما را برای به دست آوردن قطعه دیگر راهنمایی می‌کند ،‌ این ایده در حقیقت شما را برای دستیابی به یک ایده اجرایی سوق می‌دهد. این را هم بگویم، قرار نیست که پازل شما در یک دوره زمانی مشخص تکمیل شود گاهی این زمان ۳ ماه و گاهی ۳ سال و یا بیشتر به طور می‌کشد .

خوداشتغالی یا کارآفرینی

خوداشتغالی یا کارآفرینی

خوداشتغالی یا کارآفرینی

به نظر شما چه کار خاصی میشه با پر های مرغ انجام داد یا اینکه چکار کرد که گاو ها شیر دهی دوبرابر داشته باشند و یا چطور با وسایل پیش و پا افتاده خود کفا در تامین برق منزل خود شویم یا برای موهای تراشیده شده در ارایشگاها که جز زباله های ان ها هستند چه کار کنیم که منبعی برای کسب درامد شود ایا موهای ریخته شده در کف ارایشگاها در جایی کاربرد دارند ؟

نویسنده این مطلب : آقای مهدی بشیری

این نوشته در ایده های ثروت, خوراکی ها, سرمایه گذاری, کسب درآمد, متفرقه, هوش مالی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *