خیاطی در خانه

!! خیاطی در خانه !!

هدف ما : میخواهیم راه پول در آوردن از خیاطی را نشانتان دهیم .

در صورتی که علاقه مند به ساخت لباسهای مورد علاقه خود هستید یا طرح های زیبایی برای فروش به ذهنتان میرسد همین حالا در صدد خیاطی و ایجاد تولیدی (خانگی) باشید و برای آن اقدام لازم به عمل بیاورید .

ابتدا باید دوره های خیاطی را طی کنید .

خیاطی در خانه

خیاطی در خانه

اگر توان خرید چرخ خیاطی نو را ندارید ! چرخ خیاطی دسته دوم تهیه کنید (بخرید یا قرض بگیرید) !  در اکثر خانه های قدیمی چرخ خیاطی هست اما در حال خاک خوردن .

بعد از آماده کردن ملزومات کار (خیاط شدن و چرخ خیاطی داشتن ) شما می بایست دست بکار شوید !

خیاطی در خانه

خیاطی در خانه

در اکثر مغازه ها طرحهای خوش فروش پیدا میشود با حضور در مراکز فروش با فروشندگان آشنا شوید و از آنها طرح های خوش فروش را بپرسید که با سلیقه خود برایشان بدوزید مثال دامن ماکسی ، نه دامن میدی { جنس پرفروش ( دامن ماکسی ) باعث میشود با سرمایه کم هم کارتان پر رونق شود و بعدها میتوانید دامن میدی با ذوق و سلیقه خود را که فروش کمتری دارد اما خوش پوش پسند است را عرضه کنید } ! اگر ایده لباس نو و طراحی شده خودتان را دارید و نمی خواهید طرح شما همه گیر شود در سایت دارندگان میتوانید از نَماهای دلخواه تان عکس گرفته و در آنجا تبلیغ و یا شاید سرمایه گذار پیدا کنید .

خیاطی در خانه

خیاطی در خانه

وقتی طرحی را هدف کردید از جنس همان پارچه استفاده کنید چون تجربه این کار را ندارید جنس پارچه را تغییر ندهید . حضور در کلاسهای خیاطی دو مزیت دیگر هم دارد ( آموزش شناخت جنس پارچه ها )  و به شما گفته خواهد شد  چه دوختی برای چه جنس پارچه ای مناسب است .

قبل از شروع دوخت لباس اندازه های فردی را بگیرید که قدش و هیکلش به نرمال جامعه ایران نزدیک باشد متاسفانه ایرانی ها قد کوتاه هستند !

قد ایرانی ها ۱۶۵-۱۷۰ سانتی متر است و گرنه نرمال دنیا ۱۸۰ – ۱۸۵ سانتی متر است و خوشپوشان دنیا ۱۹۰ سانتیمتر به هر حال شما میخواهید لباس به قد کوتاها بفروشید تا سریع جنس تان به پول تبدیل شود .

بعد از پایان دوخت سعی کنید آن را بسته بندی کنید وگر نه لباس شما آویزان و دردسترس عموم خواهد شد و شاید دیده نشود.

تا به این مرحله برسید باید برای چند نفر لباس بدوزید تا اشکالاتتان را به شما بگویند و کارتان بهتر شود . تجربه و سلیقه کلید این کار است .

در صورت داشتن سرمایه : (پیشنهاد میکنیم حتی اگر میخواهید خیاط استخدام کنید برای آشنایی در کلاسها شرکت کنید )

این نوشته در پوشاک, هنر و هنرمندی ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *