درآمدزایی از پرورش قورباغه

درآمدزایی از پرورش قورباغه

گفتنیست با توجه به این که ، ما ، تنها کشور و فرهنگ دنیا را نداریم باید بدانید که گوشت قورباغه در سایر کشور ها مصرف خوراکی داشته واز دید مردمان مناطق دیگر گوشت لذیذ یست و درست است که در فرهنگ ما خوردن سوسمار، مار و قورباغه هرگز وجود نداشته و ایرانان اولین تمدن دنیا را بنا نهادند (در منطقه ای در بوشهر کنونی) و اولین مردمانی هستند که گندم را کشت کرده ، آرد نان تولید کردند و سکنا گزیدند ولی همیشه سعی کردند تا در بازرگانی موفق شوند و تجارت را کنترل کنند   .

درآمدزایی از پرورش قورباغه

درآمدزایی از پرورش قورباغه

اما درباره قورباغه : از بین انواع گونه‌های قورباغه تنها تعداد محدودی از آنها قابلیت مصرف خوراکی دارند. جثه قورباغه‌های خوراکی به‌اندازه یک مرغ معمولی می‌رسد و هر کدام دو تا سه کیلوگرم گوشت به شما خواهند داد. هر جفت قورباغه مولد سه تا چهار میلیون تومان قیمت دارد و معمولا از کشورهای تایوان و برزیل وارد می‌شود. قورباغه‌های مولد یک ماه در قرنطینه سازمان دامپزشکی میمانند و در صورت تایید سلامت آنها، مجوز ورودشان به مزارع پرورشی صادر میشود. یک جفت قورباغه مولد دو تا سه ماه پس از ورود به مزارع، ۳۰۰ هزار تخم تولید میکنند. از این تعداد، شمار اندکی از تخم‌ها به ثمر می‌نشیند و به قورباغه‌های بالغ گوشتی تبدیل میشود.

درآمدزایی از پرورش قورباغه

یکی از مشاغل سود آور پرورش قورباغه می باشد که کاری تخصصی است و می بایست حتماً جزییات و فوت و فن آن را آموزش ببینید . مزرعه پرورشی وابسته به تعداد قورباغه ها و گستردگی کار باید بین یک تا سه هکتار باشد . علاوه بر این حداقل به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه برای تجهیز مزرعه ، فنس کشی و خرید و واردات قورباغه مولد به کشور نیاز دارید هر جفت قورباغه مولد سه تا چهار میلیون تومان قیمت دارد و بازگشت سرمایه پرورش قورباغه در سه چهار سال ابتدایی به سرعت اتفاق نخواهد افتاد زیرا رشد قورباغه ها کند است اما پس از این دوره زمانی بازدهی صادراتی آغاز می شود

درآمدزایی از پرورش قورباغه

اهداف پرورش قورباغه

 صادرات گوشت این جانور به صورت تازه، منجمد و کنسروی، تهیه چرم از پوست، تولید کودهای کمپوست با کیفیت بالا از اندام های داخلی و کمک به کاهش استفاده از کودهای شیمیایی، اشتغال زایی، صادرات و درآمدزایی و…

اسلام درباره این کسب و کار چه می‌گوید؟ خرید و فروش و صادرات قورباغه از نظر شرعی هم ایرادی ندارد و مراجع تقلید، فروش و صادرات آن را بلااشکال دانسته‌اند، مگر اینکه به عنوان خوراکی فروخته شود.
آیت‌الله العظمی سیستانی: صادر کردن آن به ممالک کافره مانعی ندارد.
دفتر آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی: اشکال ندارد.
این نوشته در ایده های ثروت, خوراکی ها, سرمایه گذاری, کسب درآمد, واردات ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *