رنگ آمیزی در و پنجره خانه ها

رنگ آمیزی در و پنجره خانه ها

برای شروع لازم به گفتن است که هنر ترکیب رنگها و لذت بردن (از کار با برس ، رنگ و بوی تینر ) را باید دارا باشید .

برای این کار شما می بایست ابتدا دستیاری و شاگردی کنید هرچند که این مسئله سخت است اما سن و جنسیت نمی شناسد چه بسیار بانوانی که در این کار توانایی دارند هنر زن و مرد پیر و جوان نمیشناسد ! اما شاگردی کردن فرد مناسب می خواهد .

اگر خود را مناسب این کار می دانید ادامه مطلب را بخوانید

(هر کاری سختی خودش را دارد اما هر کسی استعداد بعضی کارها را دارد و دلیل نمی شود که ما از پس هر کاری بر آییم )

اگر در خانواده  ( بستگان نسبتاً دور) کسی را دارید که رنگامیزی کرده و می کند  نزد او بروید تا با کارکردن در نوبت های  اول و دوم ( دست های زیر کار) رنگامیزی به شما آموزش لازم را بدهد . خوشبختانه اکثر پدران وافراد نزدیک ما در گذشته بدلیل کار کردن در نوجوانی و از سنین کم ، تجربه های کاری فراوانی دارند که آماده منتقل آن به خویشاوندان هستند .

حال باید نکات زیر را برای این کار و شروع به عنوان شغلتان بدانید :

رنگ آمیزیimages

حالا که کار با برس را بلد هستید (طی آموزش نزد جوانان دیروز) و کمی هم آشنایی با (کار با رنگ سفید) را دارید به شما خواهند گفت که در و پنجره را از چه مراحلی باید شروع کنید ما نیز به شما کمی از فنون آن خواهیم گفت اما دانستن اینها اطلاعات کافی نیست و شما باید پیگیر بوده و با کار و فوت و فن آن آشنا شوید .

۱- ابتدا باید بدانید که فردی که کار را به شما سپرده است از شما می خواهد که کارتان را بهتر از همه انجام دهید و بدنبال اشتباهات شما می گردد . و شاید شما را از کار بر کنار کند ! پس خودتان صاحب خانه شوید و حین کار اشکالات کارتان را بیابید به پول و درآمد و کارهای بعدی فکر نکنید باید کارتان را بدرستی انجام داده و سعی کنید با مدت زمان کاری بیشتر ، کارتان را زودتر از دیر شدن تحویل دهید . چون شما حرفه ای و استاد نیستید نمیتوانید با سرعت و کیفیت دیگران کارتان را تحویل دهید . همچنین باید در نظر داشته باشید که کمتر کثیف کاری کنید نباید شیشه ها را رنگی کنید چون اینها باعث می شود که کسی کارتان را تبلیغ نکند . شما ارزان کار می کنید اما ضعف داشته اید (هنر و ذوق و عشق به این کار است که درآمد شما را تضمین میکند )

۲- اگر در و پنجره ها نو هستند (بدون ضد زنگ) میبایست آنها را روی سطح ها یا سکوهایی قرار داده و زیر آنها حداقل کارتن بگذارید تا زمین را رنگی نکنید . و سپس ضد زنگ بزنید .

۳ – اول نظافت (تمیز کاری) کنید ! در و پنجره و نرده های نصب شده در معرض هوای بیرون و خاک قرار دارن ! شیشه ها را رو با روزنامه و چسب ( کناره ها و کنجها ) بپوشانید .

۴ – ابتدا با سمباده سطح کار را زنگ زدایی و پوسته ها را بکنید . تا صاف شود بگونه ای که مناسب باشد ( تجربه ای )

۵ – پس از کندن رنگها باید اگر با کاردک و وایربرس رنگ همه جا را کندید میبایست ضد زنگ زده شود اگر نه باید رنگ رقیقی همرنگ کار درست کنید و بلافاصله (در معرض هوا زنگ میزند ) آن نقاط را رنگ کنید . و اجازه دهید که کار  خشک شود (تینر فوری استفاده کنید که رنگ زودتر خشک شود) .

۶ – باید بتونه مخصوص زیر کاری رنگ تهیه کنید (آموزش ببینید) و بعد با کاردک آن نقاط را پر کنید سپس با سمباده رنگ آمیزی سطح را صاف کنید . و اجازه دهید خشک شود

۷ – روز بعد یک دست رنگ رقیق روی تمام سطح کار بزنید . تا رنگ زیر کار نزدیک رنگ جدید شود ! مواظب باشید رنگ رقیق زود چره می کند (پایین سرازیر می شود ) .

۸ – حال بسته به مهارت باید رنگ جدید را یک یا دو دست ( نوبت ) روی کار (در یا پنجره) بزنید .

۹- در آخر تمام نواقص کار را بگیرید و رفع کنید ( حین کار پارچه باید داشته باشید که رنگهای اضافه کارتان را جمع کنید )

۱۰ – شما حتماً باید این کار را برای خودتان و اطرافیانتان تجربه کنید .

residential_glassامید است که این کار مناسب شما باشد .

از تجربیات شما نیز در جهت آموزش استقبال می کنیم

نظرات را در صورت وجود داشتن بخوانید .

این نوشته در تعمیرات و کارهای فنی, نظافت, نقاشی ( رنگ آمیزی ), هنر و هنرمندی ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *