نوغان داری

نوغان داری (پرورش کرم ابریشم)

نوغان داری یا پرورش کرم ابریشم در کشور ما بصورت سنتی دارای سابقه زیادی می باشد و بعنوان یک صنعت پردرآمد در اکثر کشورهای آسیایی و حتی اروپایی نیز مطرح است. پرورش این کرم در اکثر نقاط بویژه در مازندران و گیلان و گرگان کاملاً میسر است و از نظر اقتصادی منافع زیادی دارد چون طول مدت پرورش کرم ابریشم از آغاز تا پایان بیش از یک ماه و نیم نیست، لذا پرورش این کرم کار پرزحمتی نیست و وقت زیاد نمی خواهد. و در فصل بهار انجام می شود، با توجه به رشد فزآینده جمعیت و نیاز روز افزون به ابریشم، تولید کمی و کیفی پیله از اهمیت بالائی برخوردار است، لذا برای رسیدن به این مهم همگام شدن این صنعت با تحولات و پیشرفت های علمی امری ضروری به نظر می رسد. ابریشم حاصل از تنیدن پیله توسط لارو کرم ابریشم Bombyx mon بعنوان یک محصول اصلی در صنعت نوغان داری محسوب می گردد.

پرورش کرم ابریشم ( نوغان داری ) و بدست آوردن پیله برخلاف دیگر رشته های کشاورزی که فرصت بیشتری می خواهد در مدت کمی صورت می گیرد و هرکسی می تواند در تهیۀ تخم و تربیت کرم ابریشم و به دست آوردن پیلۀ شرکت کند؛ چون حمل ونقل برگ توت و تغذیه کرمها از سالخوردگان و اطفال نیز برمی آید. هر کشاورزی می تواند ضمن دیگر کارهای کشاورزی و دام داری به پرورش کرم ابریشم و تهیۀ پیله هم اشتغال ورزد و بدون تحمل مخارج زیادی سود ببرد. چون محصول کرم ابریشم یعنی پیله مدتها قبل از برداشت خرمن بدست می آید بنابراین هنگامی که کشاورز هنوز به دسترنج زراعت خود نرسیده است می تواند در رفع نیاز مادی خود از راه کرم ابریشم بپردازد.

 

ابریشم

ابریشم

 

مراحل زندگی کرم ابریشم ( نوغان داری )

مرحله اول زندگی کرم ابریشم از هنگام بیرون آمدن تخم تا انداختن پوست برای اولین مرتبه می باشد. این مرحلۀ هشت روز دوام دارد. در این مرحله، کرم ها با برگ توت های جوان خرده شده و روزی چهار دفعه تغذیه می شوند. چهار روز بعد از بیرون آمدن از تخم اشتهای کرمها قدری کاسته و رنگ آنها تمایل به قرمز شده، سرشان متورم می گردد. روز پنجم کرمها حالت مخصوصی به خود می گیرند، سرهایشان را بالا نگاه داشته و درجای خود بدون حرکت می مانند. مثل اینکه خشک شده اند و این حالت حدود ۲۴ ساعت ادامه دارد در این موقع نباید به آنها دست زد. حتی غذا هم نباید داد. روز ششم که کرمها دوباره حرکت کرده و خاکستری رنگ شدند باید به آنها برگ توت های درسته فراوان داد. وقتی که کرمها پوست انداخته وارد مرحلۀ دوم زندگی می شوند در این هنگام باید روزی سه مرتبه غذا به آنها داد. چهار روز بعد از پوست انداختن اول غالباً کرم ابریشم دومین پوست را می اندازد. در این موقع اول از اشتهای کرمها کاسته می شود و بدون حرکت می ایستند، این حالت در حدود ۳۰ ساعت طول می کشد. در این مدت کرمها را باید راحت گذاشت، در این موقع رنگ آنها نخودی می شود. سومین مرحله پس از انداختن پوست دوم است که کرمها اشتهای زیاد پیدا می کنند و با سرعت رشد کرده و مدفوع شان هم زیاد می شود باید جای آنها تمیز شود. روز پنجم مرحلۀ سوم باز کرمها از اشتها می افتند. روز ششم سومین پوست را هم از تن می اندازند. مرحلۀ چهارم هنگامی است که باید جای کرمها تمیز شود در این مرحله رشد آنها بسیار سریع و به جای وسیع نیاز دارند بعد از مدتی پوست اندازی می کنند و بعد به جای خود بی حرکت می ایستند و سپس تارتنیدن به دور خود را شروع می کنند و قبل از اینکه پروانه ها سر از پیله بیرون آورند باید آنها را جمع آوری کرد و به کارخانجات ریسندگی برد. پیله ها را در آب جوش می اندازند تا شفیره داخل پیله خفه شود و ابریشم از پیله بدست آید. پیله های سوراخ شده برای ابریشم کشی مناسب نیستند.

نوغان داری

نوغان داری ( آدرس مطلب عکس در پایین صفحه {ٍ English })

تولید پیله مرغوب با کیفیت بالا وابسته به سلامت همه جانبه حشره و تغذیه از برگ توت مغزی در خلال دوره لاروی می باشد. یعنی هرچقدر غذای مقوی کرم ها بخورند در دوره لاروی رشدی خوبی خواهند داشت و در نتیجه پیله خوب و بزرگ تولید می شود که نتیجه آن تولید ابریشم مرغوب خواهد بود.

در پرورش کرم ابریشم علاوه بر تولید پیله از روغن شفیره در تهیه ی کِرم های بهداشتی و مصارف طبی، از شفیره در تهیه ی غذای طیور و ماهیان استفاده می شود. همچنین از فضولات آن هم کشاورزان می توانند بعنوان کود در مزارع استفاده نمایند.

منابع ( نوغان داری ) :

اعتباری، کیوان، «تنظیم کننده های رشد در حشرات» رشت، انتشارات حق شناس، چاپ اول، تابستان ۱۳۷۹.

وزیری الهی، غلامرضا، «کرم ابریشم» تهران، چاپ اول، بهار ۱۳۷۹. 

مطلب نوغان داری برگرفته شده از وب لاگ دنیای کار و فناوری

جهت مطالعه مطلب عکس که به زبان انگلیسی است روی کلمه اینجا کلیک کنید . English

این نوشته در ایده های ثروت, زراعت و باغداری, متفرقه ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *