پخت نان در خانه

!! پخت نان در خانه !!

هدف ما : میخواهیم راه پول در آوردن از پخت نان را نشانتان دهیم.

با توجه به این مسئله که نان محلی نظیر ندارد کافیست اصول آن را از بانوان محلی بپرسید در پایین یکی از نان های سنتی را خواهیم گذاشت :

پخت نان در خانه

پخت نان در خانه

وسایل مورد نیاز شما

تنور نان پزی ، آرد ، ظرف مناسب ، یک وردنه ، صفحه صاف ، یک وسیله پارچه ای ، کنجد ، عشق به این کار و تجربه

دستور عمل پخت یک مدل نان شمالی را به احترام عکاس و (خاتون) درون عکس  قرار می دهیم

نان تیری در بختیاری، نانی شبیه به نان لواش است که به زبان بختیاری به آن “تیری”می‌گویند. ضخامت این نان تا ۲ میلی‌متر، قطر آن بین ۳۵ تا ۴۰ سانتی‌متر وشکل آن دایره‌ای است. وزن تقریبی یک عدد نان تیری حدود ۱۵۰ گرم است. این نان ازآرد گندم تهیه می‌شود.

نام دیگر این نان، نان تابه‌ای است. مواد لازم:

                                                              برای پخت نان تیری به آب، آرد و نمک احتیاج داریم.

طرز تهیه نان تیری:

ابتدا به آب کمی نمک اضافه می‌کنیم، سپس آرد را درون آب می‌ریزیم وآن را چنگ می‌زنیم تا خمیری یک دست درست شود، خمیر را به گلوله‌های هم اندازه که چونه نام دارد تقسیم می‌کنیم. چونه‌ها را روی یک سطح صاف قرار داده و با یک وردنه به نام تیر آن را صاف می‌کنیم. چونه‌های صاف شده را روی تابه از قبل گرم شده می‌اندازیم تا بپزد. نان تیری با هنرمندی دستان زنان عشایر پخته می‌شود که بسیار خوشمزه است.

در عشایر برای تهیه این نان ابتدا آرد را از حور (خورجین مخصوص نگهداری آرد) خارج کرده و به اندازه مورد نیاز در سفره‌ای گلیم بافت آن را الک می‌کنند. سپس آن را درون ظرفی فلزی خمیر می‌کنند. خمیر در مدتی کمتر از نیم ساعت آماده است. وسپس خمیر چانه شده را با چوبی بنام تیر بر روی سکویی چوبی که توسی نام دارد پهن کرده وسپس خمیر نازک شده را بر روی سینی پهن آهنی بنام تاوه، که بر روی شعله آتش قرار دارد برای پخت قرار می‌دهند.

منبع برای روش پخت نان :‌‌  ویکی کتاب

این نوشته در خوراکی ها ارسال و , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *