پرورش کروکدیل یا تمساح

پرورش کروکدیل یا تمساح

پرورش کروکدیل یا تمساح

پرورش کروکدیل یا تمساح

با توجه به اینکه در کشور آوازه یک صنعت جدید شنیده می شود و مسئولین در صدر هستند تا اطلاعات لازم و کافی را در این زمینه کسب نمایند تا بتوانند با قاطعیت کامل پروانه تولید را صادر نمایند.
این صنعت نوپا همان پرورش کروکدیل یا تمساح می باشد که اکنون در کشورهای مختلف دنیا به عنوان یک محصول اصلی در کنار سایر محصولات دامی ظهور کرده است.
در ابتدا باید این موضوع روشن شود که آیا پرورش این حیوان در کشور مقرون به صرفه است یا خیر و بعد محصولات اصلی بدست آمده مورد بررسی قرار گیرد.
شایان ذکر می باشد که مزارع مختلف پرورش کروکودیل در دنیا که بیش از ۶۰۰ مزرعه هستند حامی این قضیه می باشد که این صنعت علاوه بر سود آوری بالا در رشد اقتصادی کشور نیز می تواند موثر باشد.
با توجه به اینکه تمامی قسمت های یک کروکودیل پرورشی استفاده می شود و محصولات مختلف از آن بدست می آید بر اهمیت موضوع بیش از بیش می افزاید.
امید است مسئولین بتوانند با دقت و دید وسیع به این موضوع نگاه کرده و تصمیمات مناسب را برای متقاضیان این طرح به عمل آوریم.
گونه های اصلی این حیوان عبارتند از:
۱- کروکودیل    (Crocodile)
۲- تمساح    (Aligator)

پرورش کروکدیل یا تمساح

بخش های با ارزش کرکودیل :
تمامی قسمت های یک کروکودیل دارای ارزش اقتصادی می باشد که شامل موارد زیر می باشد        
۱-پوست کروکودیل
۲-گوشت کروکودیل که در بازارهای جهانی دارای قیمت هرکیلوگرم ۲۷ دلارمی باشد.
۳- پودر استخوان کروکودیل که در بازارهای جهانی دارای قیمت هرکیلوگرم ۱۰ دلار می باشد.
۴-خون کروکودیل.
۵-سر، تاکسیدرمی می شود.
۶-پوست دست و پاها برای ساخت وسایل زینتی
علاوه بر محصولات ذکر شده در بالا درآمد توریستی این طرح را نیز باید در نظر گرفت .

مناطق مستعد پرورش:

بهترین منطقه برای پرورش کروکودیل مناطق گرم با هوای رطوبت نسبتاً بالا می باشد. دمای میانگین می بایست بین ۲۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد باشد و میزان رطوبت هوا باید بین ۵۰ تا ۷۰ درصد باشد.

پرورش کروکدیل یا تمساح

پرورش کروکدیل یا تمساح

مشکلات و راهکارها:
با توجه به جدید بودن مباحث کروکودیل و نبودن اطلاعات کافی درخصوص بیوتکنیک آنها به نظر می رسدآموزش کارشناسان درخصوص گونه ذکر شده ضروری می باشد تا بتوانند با علم و اطلاع کافی برنامه های تکثیر و پرورش کروکودیل را هرچه بهتر پیش ببریم به طور کلی بزرگترین و مهمترین مسئله درخصوص  سایرآبزیان آب شیرین آموزش کارشناسان و متقاضیان می باشد .

این مطلب خلاصه نوسی شده است و در صورتی که نیاز به مطالعه بیشتر و کامل این مطلب داشتید می توانید روی کلمه منبع یا ادامه مطلب کلیک کنید .


این نوشته در آموزشی, اخبار مشاغل, ایده های ثروت, زراعت و باغداری, سرمایه گذاری, متفرقه, واردات ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *