چرا بیکار هستیم

چرا بیکار هستیم

بزرگترین مشکل امروز همه ما بیکاریست حال سوال اینجاست ریشه اصلی مشکل چیست ؟؟

ما مخالف طرح این سوال هستیم اما ذهن شماست که این را طرح کرده و تا پاسخ نگیرد بدنبال سوالات بعدی نمی رود …

جواب های درست از این می گویند که همه سلسه مراتب مقصر هستند و ریشه های محکمی وجود دارد که در فرهنگ ما و دولت وجود دارد که اشتباه بودن آنها موجب نتیجه کار شده که به ضرر جوانان بیکار تمام شده است !

حال قصد ما این است که پس از این ریشه یابی فکری اساسی برای رفع مشکل کنیم پس مجبور به چالش کشیدن همه چیز حتی خواننده این مقاله هستیم !

همه میدانند که دولت ۱۰۰ ٪ مقصر این جریان است و تمام ! اما اشتباه کار از همینجا شروع می شود .

بیایید فرض کنیم دارای بهترین دولت دنیا در ضمینه اقتصاد هستیم در حال حاضر بجز ایالات متحده و پس از چین این آلمان است که از نظر اقتصادی میدرخشد آلمانی که کارگر ها ساختن دوباره آن را آغاز کردند آلمانی که بعد از جنگ جهانی دوم عملا به مرز نابودی رسید .حال فرض می کنیم دولت آلمان را داریم ! درست است که دولت آلمان از پایه ما را درست رشد می داد و از ما انسانهای کاری می ساخت اما کار کردن در سرشت هر فرد نهفته است . با این فرض ما یک سوال بزرگ داریم !

 حال شما چه کاری بلدی تا بتوانی شغلت را تصاحب کنی ؟

بیکار ی

بیکار ی

فقط درس خواندی و مدرک گرفتی ؟؟ منتظر هستی که کار دولتی پیدا کنی و به موقع پای همکارت را از شرکت ببری ؟ ( به دلایل فامیل بازی یا اعتقادی ) یا می خواهی تمام عمرت را پای یک دستگاه یک ماشین را تماشا کنی و حقوق و … بگیری ؟؟؟ یا اصلاً شما تاج سر ما هستی بفرما بشین جای رئیس شرکت اگه کمه هم بفرما جایگاه مدیرعامل ؟؟؟ اینجاست که فرهنگ مشکل دارد این سوالات جوابهایی در فرهنگ دارند ما خود نظاره گر موضوع بوده ایم

یک مشکل بزرگ دیگر این است که آیا این کشور رفتگر یا متصدی آشغال نیاز ندارد ؟؟؟ همه باید دکتر و مهندس و پشت میز باشند ؟؟؟ عمر خود را هدر ندهید تا مدرک بالاتر بگیرید که شغلی برای شما پیدا شود به جای این کار راه حل درست را پیگیر شوید . تحصیلات عالیه خوب است ما تمام جوابها و مطالب شما را می دانیم اما ادامه مطلب را بخوانید نتیجه مهم است نه حرف های روز مره که تا به حال زده اید  عمر شما در گذر است و شغلهای دولتی و دفتری محدود هستند اول از  همه کار برای شما درآمدزایی می کند نه تحصیل کردن که خرج بسیار می تراشد … ما نیز تحصیلات عالیه را دارا هستیم و پشیمانی در ما موج میزند چرا که عمر و زمانی داشتیم که می توانستیم از آن بهتر بهره ببریم و کاری یاد بگیریم چه بسیار مهندسان مدرگ گرفته بیسوادی که بیکار هستد و مطالب حفظ کرده خود را از یاد میبرند اما شما هرگز دوچرخه سواری و شنا را از یاد نخواهید برد …

حال که قطعا به این نتیجه رسیدید که درآمدزایی مهترین بخش زندگی شماست راه حل درست بیکار ی چیست !

دوره های فنی را طی کنید … و در کارگاه هایی جهت یاد گیری بصورت پاره وقت و راگان حضور یابید !!!!!!   ( رایگان ؟؟؟ بله وقتی که دیپلم گرفتید و میخواهید دانشگاه بروید مبالغ بسیار زیاد باید هزینه کنید !!! آن هزینه ها را به جیب مبارک بازگردانید و سپس می توانید برای تجربه کسب کردن و آموزش علمی در کارگاه ها در آرامش قرار بگیرید و رایگان کار کنید هزینه رفت آمد را از هزینه کنار گذاشته برای دانشگاه تهیه کنید … ) در کارگاه ها به شما فنون انجام کار شناخت ابزار کار و استفاده از ابزار آموزش داده می شود ( به عقیده ما حتی پول بیمه را هم خودتان بدهید چرا که سابقه برای شما به حساب می آید و هزینه یا مشکلی برای کارفرما نخواهید داشت دفترچه خدمات درمانی هم بدست می آورید )

توجه : خدمت سربازی برای پسرها می تواند یک فرصت باشد سعی کنید در آنجا هم از تجربه خود لذت ببرید از نظر ما برای خانم ها هم می بایست اجباری شود چرا که در آن سن سال نیاز است از خانواده دور شوید و متوجه شوید دنیا چقدر بزرگتر از خانه و محله و شهرتان است وقتی خدمت هستید بیکار نیستید و اگر جوهره ی کار در وجودتان باشد هرگز بیکار نخواهید شد .

یک نکته خیلی مهم : وقتی که کار یاد گرفتید ۸۰٪ تضمین می دهیم همان کارفرما شما را استخدام خواهد کرد در صورتی که دکترای آن کار هم داشتید استخدام نمی شدید چرا که هزینه استخدام دکتر برای شرکتهای خصوصی بیش از سود کار است و خیلی محدود شرکتی همچین ریسکی می کند … اینها واقعیات کار در ایران است از خواب بیدار شوید

حال که حرفه ای بلد هستید می توانید کارهای دیگر را بیاموزید یا خودتان کسب و کار راه بیاندازید

سوال به نظر شما ما کدام یک را انتخاب خواهیم کرد ؟؟

علم بهتر است یا ثروت ؟؟

                                                                                                      حال انتخاب شما چیست ؟؟

این نوشته در آموزش پس انداز, آموزشی, اخبار مشاغل, ایده های ثروت, تعمیرات و کارهای فنی, کسب درآمد, متفرقه, هوش مالی ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *