چیپس میوه خانگی

چیپس میوه خانگی

تایوانی‌ها یک شعار اقتصادی جالب دارند:

« هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه یک خانه ! »

                                 این شعار اولین‌بار با هدف توسعه کسب‌وکارهای کوچک خانگی طراحی شد

بخوبی می دانید که ، در سال‌های اخیر با افزایش مشغله و گرفتاری خانواده‌ها، بسیاری از آنها استفاده از محصولات فرآوری شده را ترجیح می‌دهند. به‌عنوان مثال در حال حاضر کمتر خانواده‌ای تمایل دارد ، تا همانند قدیم میوه خریده و تمیز و خرد کند و روی سینی و سفره قرار داده و خشک کند ( یاد خانه های پدر بزرگ و مادر بزرگ  قدیم بخیر )

چیپس میوه خانگی

چیپس میوه خانگی

 چیپس میوه خانگی

چیپس میوه به‌عنوان یکی از تنقلات نسبتا جدید، ارزش‌افزوده قابل توجهی دارد و با توجه به پتانسیل بالای ایران در تولید خشکبار، ۳.  تجهیزات این سه مدل شغلی ارزانقیمت را با کمتر از ١٠‌میلیون تومان می‌توانید، تهیه کنید. با در نظر گرفتن هزینه تهیه مواداولیه حداکثر به ١۵‌میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، فضایی در حدود ٧ تا ١٢متر کارتان را راه می‌اندازد و اگر بتوانید بازاریابی خوبی برای محصولات‌تان انجام دهید حداقل سود خالص ماهانه‌تان حدود ٢,۵‌میلیون تومان خواهد بود.چقدر برای خرید تجهیزات هزینه کنیم؟برای راه‌اندازی این کسب‌وکارها نیاز به خریداری تعدادی ماشین‌آلات کوچک خانگی دارید که حداکثر ١٢متر فضا اشغال می‌کنند.

چیپس میوه خانگی

تجهیزات خشک‌کردن میوه شامل دو دستگاه خشک‌کن و خردکن (اسلایسر) میوه است. اسلایسر، میوه را برش می‌زند و خشک‌کن آن را خشک می‌کند. یک دستگاه خشک‌کن خانگی با ظرفیت ١۵٠ کیلوگرم بر ساعت حدود ۵.۵‌میلیون تومان قیمت دارد. قیمت دستگاه اسلایسر با همین ظرفیت نیز تقریبا بین ٢ تا ٣‌میلیون تومان است. برای خشک کردن میوه به یک یخچال صندوقی هم نیاز دارید. با این حساب مجموع تجهیزات این کار حداقل ١٠‌میلیون تومان است.مواد اولیه را از دلال‌ها نخریدبرای این‌که حداکثر سود لازم را ببرید باید با تولید‌کننده اصلی در ارتباط باشید.. برای خرید میوه نیز با کشاورزان مذاکره کنید. حتی اگر کمی بیشتر از دلال‌ها به آنها پول بدهید باز هزینه تمام شده تولیدتان پایین‌تر از زمانی است که از دلال‌ها می‌خرید . در ضمن می توانید ضایعات را هم بفروشید! در مورد میوه به‌طور میانگین هر ١٠کیلوگرم میوه، یک کیلوگرم چیپس میوه تولید می‌کند و  پس از پاک‌شدن و گرفتن چوب و گل‌ ولای تقریبا به اندازه نصف حجم اولیه به شما محصول فرآوری شده می‌دهد ، البته ضایعات میوه نیز توسط دامداری‌ها و به‌عنوان خوراک دام خریداری می‌شوند.

چیپس میوه خانگی

چیپس میوه خانگی

چیپس میوه خانگی

برای بسته‌بندی محصولات تولیدشده باید به فروشندگان مواد پلاستیکی مراجعه کنید. با ٢٠٠ تا ٢۵٠‌هزار تومان می‌توانید نایلون مورد نیاز برای بسته‌بندی حدود ١٠تن را خریداری کنید. بسته‌های شما می‌توانند یک تا ١٠ کیلوگرمی و حتی کمتر باشند. میزان حجم بسته‌بندی‌تان را باید به صورت اقتصادی برنامه‌ریزی کنید.
در مورد بسته‌بندی میوه‌های خشک، حجم بسته‌بندی کوچکتر اقتصادی‌تر به نظر می‌رسد. زیرا قیمت یک کیلوگرم میوه خشک به‌طور میانگین ۵٠-۶٠‌ هزار تومان است. این قیمت می‌تواند محصولات شما را از سبد بسیاری از مشتریان خارج کند. پس بسته‌های کوچکتر و ارزان‌تر می‌تواند تعداد مشتریان زیادتری برایتان دست و پا کند.

 منبع ایده بالا یکی از دوستان خوش ذوق اینستاگرام بود و با اجازه ایشان منتشر شده است

این نوشته در اخبار مشاغل, خوراکی ها ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *